opcje
Wyższa Szkoła Logistyki / Aktualności / Dr Justyna Lewandowska z wykładami w Uniwersytecie Obuda w Budapeszcie
drukuj

Dr Justyna Lewandowska z wykładami w Uniwersytecie Obuda w Budapeszcie

2012-05-06 08:48

W dniach 2-5 maja 2012 roku, dr Justyna Lewandowska odbyła gościnną wizytę w Uniwersytecie Obuda w Budapeszcie w ramach programu ERASMUS. Podczas spotkań omawiane były tematy dotyczące zarządzania łańcuchem dostaw oraz przyczyn powstawania strat w łańcuchach dostaw w Europie.

Program ERASMUS to projekt dotyczący zarówno wymiany studenckiej jak i nauczycieli akademickich  w celu prowadzenia zajęć dydaktycznych na zagranicznej uczelni. Słuchaczami tegorocznych majowych wykładów dr Justyny Lewandowskiej byli studenci Uniwersytetu Obuda w Budapeszcie,  studenci Wyższej Szkoły Logistyki oraz uczestnicy programu Erasmus z Hiszpanii, Niemiec, Francji.

Dr Justyna Lewandowska po raz pierwszy uczestniczyła w tym projekcie. Wykłady z częścią warsztatową prowadziła w języku angielskim dla dwóch grup studentów. Na początku Pani Justyna przedstawiła studentom prezentację naszej uczelni. Opowiedziała o misji i założeniach szkoły.  W drugiej części wykładu studenci zapoznali się z definicją łańcucha dostaw, oraz zostały im przedstawione wyniki badań europejskich dotyczące poziomu strat w łańcuchach dostaw. Część wykładowa była wsparta wieloma przykładami. Na zakończenie studenci projektowali własne łańcuchy dostaw według wytycznych, uwzględniając przepływy informacji i finansów oraz wybraną metodę recyklingu.

„ Doskonała swoboda poruszania się językiem angielskim przez studentów wymiany Erasmus sprawia, że nie ma pomiędzy nimi żadnych problemów komunikacyjnych. Chęć zdobywania wiedzy jest widoczna na każdym kroku. Studenci aktywnie biorą udział w warsztatach. Szczególnie zainteresował ich temat przygotowania Polski do Euro z perspektywy działań logistycznych. Wspaniałe przyjęcie mojej osoby przez opiekuna Panią Marię Dudas, Kierownika Działu Współpracy oraz wykładowcę uniwersytetu Obuda – Pana Richarda Szabo, pozwoliły utwierdzić mnie w przekonaniu, że wyjazd był bardzo udany. Mam nadzieję, że za rok ponownie odwiedzę Budapeszt.” – mówiła dr Justyna Lewandowska.

 

Wróć

Do góry

e-Indeks to jedyny indeks jaki obowiązuje w WSL. Zaloguj się na swoje konto studenta, aby sprawdzić oceny, płatności za studia, czy komunikaty dziekanatu.

Internetowe forum WSL, to miejsce spotkań studentów. Jeśli rozpoczynasz studia w WSL, to właśnie tutaj znajdziesz nowych kolegów z tej samej grupy :-)