opcje
Wyższa Szkoła Logistyki / Aktualności / Rektor Andrzej Korzeniowski uhonorowany Polską Nagrodą Jakości
drukuj

Rektor Andrzej Korzeniowski uhonorowany Polską Nagrodą Jakości

2012-11-11 09:25

11 listopada 2012 r. na Zamku Królewskim w Warszawie, Polską Nagrodę Jakości w kategorii nauka otrzymał Rektor Wyższej Szkoły Logistyki prof. zw. dr hab. Andrzej Korzeniowski dr h. c. Nagrodę wręczył Wicepremier i Minister Gospodarki Waldemar Pawlak.

Polska Nagroda Jakości została ustanowiona w 1995 roku przez: KRAJOWĄ IZBĘ GOSPODARCZĄ, POLSKIE CENTRUM BADAŃ I CERTYFIKACJI, FUNDACJĘ TERAZ POLSKA. Model Polskiej Nagrody Jakości został opracowany w oparciu o koncepcję Europejskiej Nagrody Jakości.

Andrzej Korzeniowski – profesor zwyczajny Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, w dziedzinie nauk towaroznawczych, wieloletni Kierownik Katedry Towaroznawstwa Przemysłowego tejże uczelni. Jest Rektorem unikalnej w skali kraju Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu, jednym z twórców i wieloletnim Dyrektorem Instytutu Logistyki i Magazynowania w Poznaniu, aktualnie Przewodniczącym Rady Naukowej oraz Honorowym Przewodniczącym Polskiej Rady Systemu GS1. Prof. A. Korzeniowski jest członkiem wielu organizacji i stowarzyszeń naukowych, krajowych i zagranicznych.

Do Jego głównych obszarów badań należą: badanie jakości towarów przemysłowych w różnych warunkach eksploatacji, wpływ materiałów opakowaniowych i konstrukcji opakowań na jakość towarów, wpływ warunków przechowywania na jakość towarów, opakowania w systemach logistycznych, jakość nadruków kodów kreskowych w warunkach dystrybucji. Jest autorem lub współautorem ponad 300 prac, w tym, m.in. 30 książek, 14 podręczników i skryptów, ponadto 180 publikacji wyników prac badawczych w czasopismach krajowych i zagranicznych.

Przez 16 lat był Członkiem Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułu.

W uznaniu swoich zasług naukowych, 16 grudnia 2011 r. prof. Korzeniowski z rąk Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego otrzymał nagrodę indywidualną za całokształt dorobku naukowego (CZYTAJ), a 28 czerwca bieżącego roku otrzymał Najwyższą Godność Akademicką – Doctora Honoris Causa Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (CZYTAJ).

 

Wróć

Do góry

e-Indeks to jedyny indeks jaki obowiązuje w WSL. Zaloguj się na swoje konto studenta, aby sprawdzić oceny, płatności za studia, czy komunikaty dziekanatu.

Internetowe forum WSL, to miejsce spotkań studentów. Jeśli rozpoczynasz studia w WSL, to właśnie tutaj znajdziesz nowych kolegów z tej samej grupy :-)