opcje
Wykładowcy / Korzeniowski Andrzej
drukuj

prof. zw. dr hab. Andrzej Korzeniowski dr h.c.

Rektor Wyższej Szkoły Logistyki, profesor zwyczajny Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, w dziedzinie nauk towaroznawczych, wieloletni Kierownik Katedry Towaroznawstwa Przemysłowego tejże uczelni. Jest jednym z twórców i wieloletnim Dyrektorem Instytutu Logistyki i Magazynowania w Poznaniu, aktualnie Przewodniczącym Rady Naukowej oraz Honorowym Przewodniczącym Polskiej Rady Systemu GS1. Prof. A. Korzeniowski jest członkiem wielu organizacji i stowarzyszeń naukowych, krajowych i zagranicznych.

Do Jego głównych obszarów badań należą: badanie jakości towarów przemysłowych w różnych warunkach eksploatacji, wpływ materiałów opakowaniowych i konstrukcji opakowań na jakość towarów, wpływ warunków przechowywania na jakość towarów, opakowania w systemach logistycznych, jakość nadruków kodów kreskowych w warunkach dystrybucji. Jest autorem lub współautorem ponad 300 prac, w tym, m.in. 30 książek, 14 podręczników i skryptów, ponadto 180 publikacji wyników prac badawczych w czasopismach krajowych i zagranicznych.

Przez 16 lat był Członkiem Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułu.

W uznaniu swoich zasług naukowych, Prof. Andrzej Korzeniowski otrzymał w ostatnim czasie następujące wyróżnienia:

Do góry

e-Indeks to jedyny indeks jaki obowiązuje w WSL. Zaloguj się na swoje konto studenta, aby sprawdzić oceny, płatności za studia, czy komunikaty dziekanatu.

Internetowe forum WSL, to miejsce spotkań studentów. Jeśli rozpoczynasz studia w WSL, to właśnie tutaj znajdziesz nowych kolegów z tej samej grupy :-)